PGPARA Ödeme Hizmetleri

2016 yılında kurulmuş ve 26/12/2019 tarihli 8751 sayılı BDDK kararı ve 31/12/2019 tarih ve 30995 sayılı resmi gazete ile para havalesi işlemleri için faaliyet iznini almıştır. PGPARA Ödeme Hizmetleri markası adı altında tecrübe ve deneyimlere sahip uzman ekibi, bu sektörde faaliyet göstermiş olan ve bulundukları bölgelerde güçlü, saygınlığı olan kişiler tarafından kurulmuştur. Şirketin ödenmiş sermayesi 5.000.000,00 TL dir.

PGPARA markası olarak adımıza ve hesabımıza hareket eden temsilcilerimizin müşterileri ile birebir yaşayabileceği tüm problemlerin bilincinde olup öncelikle yapılan tüm işlemlerin güvenli ve hızlı olarak gerçekleştirilmesini ve Türkiye genelinde müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmayı hedeflemekteyiz. PGPARA markası olarak verdiğimiz hizmetlerin sonuna kadar arkasındayız ve daima olacağız.

HİZMETLERİMİZ

 

PGPARA Hizmetleri

 

HEDEFLERİMİZ

Şirketimizin temsilcileri vasıtasıyla para transferi işlemleri yapmayı planlamaktayız.
Ülkemizde para transferi işlemleri, banka şubeleri, PTT şubeleri ve ödeme kuruluşları üzerinden gerçekleşmektedir. Banka ve PTT şubeleri üzerinden para transferlerinin hafta sonları ve gün içerisinde saat 17:00 dan sonra yapılamaması ödeme kuruluşlarının sektörde iddialı ve yaygın hale gelmesini sağlamaktadır.

Türkiye Bankalar Birliğinin Mart 2020 tarihli Dijital, İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistiklerine göre Ocak – Mart 2020 döneminde bankaların internet bankacılığı kullanılarak yapılan para transferi sayısı 56 milyon adet ve toplam işlem hacmi ise 1.022 milyar TL olarak gerçekleştirilmiştir. 3 aylık bu veri ele alındığında ülkemizde bankaların dijital ortamlarında yıllık olarak 578 milyon adede yakın para transferi işlemi gerçekleşmektedir, bu işlemler esnasında 1.8 trilyon TL ye yakın işlem hacmi oluşmaktadır.

Para transferinin işlemlerinin yapıldığı bir diğer yöntem ise yüz yüze olarak banka şubelerinden, PTT şubelerinden ve ödeme kuruluşları temsilcilerinden yapılan işlemlerdir. Yüz yüze yapılan işlemlerle ilgili PTT verilerine göre yıllık 1 milyon adet işlem gerçekleşmekte ve bu işlemler esnasında toplam hacim 1 milyar 200 milyon TL civarında oluşmaktadır. Şirket olarak pazarın içinde yer alma düşüncemiz şu anda PTT’nin yaygın olduğu ve yılda ortalama 1 milyon adet işlemin gerçekleştiği pazarda yer almaktır.

Yine Orta Doğu ülkelerinde yaşanan siyasal ve ekonomik istikrarsızlıklar ülkelerdeki bankacılık sistemlerini ciddi anlamda etkilemiş, adeta bankacılık sisteminin çökmesine sebebiyet vermiştir. Bu durum dış pazarla irtibat halinde olmak zorunda olan tacirlerin hemen her türlü para transfer işlemini etkilemektedir. Orta vadede ülkemizde planladığımız sistemin oturması halinde Orta Doğu pazarına açılmayı planlamaktayız. Orta Doğu ülkelerinden Uzak Doğu ve Avrupa ülkelerine yapılacak olan transferlerin mevcut haliyle masraflı ve süreç isteyen bir işlem olması şirketimizin bu alanda büyümesini kolaylaştıracak, Orta Doğu pazarında ciddi bir potansiyele ulaşmasına yardımcı olacaktır.